Az „A Manóba” önkéntesekből álló csapata – anyukák, még nem anyukák, apukák és még nem apukák – várja azon iskolák jelentkezését, akiknek segítségre van szükségük, és azon lelkes önkéntesekét is, akik segítséget tudnak nyújtani ebben a helyzetben.
Remek kezdeményezés, érdemes élni a lehetőséggel, illetve támogatni, ha lehetőségünk van rá.
A Mozaik Kiadó a Mozaweb oldalán az egészségügyi veszélyhelyzetre és a közoktatási intézmények ideiglenes bezárására való tekintettel, az otthoni tanulás és a távoktatás megkönnyítése érdekében a korábban regisztrált, vagy újonnan regisztráló tanulók és tanáraik számára ingyenessé teszi digitális tartalmait. A regisztráció ingyenes!
A Wordwall részben ingyenes szolgáltatásának segítségével szintén kvízeket, párosítókat, szójátékokat és még sok más érdekes, interaktív feladatot hozhatunk létre.
Az ingyenes verzióban készíthető feladatok száma 5, de a fizetős csomagok is kedvező áron elérhetők.
*Tipp: Ha regisztrálunk az oldalon, akkor az elkészített játéknál a „Share”, majd a „Set assigment” opciót választva jelöljük be az „Enter name” és „Leaderboard” lehetőséget, majd kattintsunk a „Start” gombra. Ha az így kapott linket osztjuk meg a gyerekekkel, akkor a játék előtt be kell írniuk a nevüket, mi pedig a „My results” fül alatt láthatjuk az eredményeket (jellemzően az idő limites, pont számolós játékoknál).
A LearningApps oldalán úgynevezett „tankockákat” használhatunk illetve hozhatunk létre egyszerűen.
Ha a tananyag elsajátítása, gyakorlása a cél, játékos formában, ez az online eszköz kiválóan alkalmas mind online, mind pedig tantermi (interaktív táblán) környezetben.
Egy digitalizáló tábla nagyban meg tudja könnyíteni a tanár életét a távoktatás során. Segítségével a képernyő és a különböző, szabadkézi rajzot támogató alkalmazások (p. Teams – Whiteboard) a megszokott iskolai táblává alakíthatók.
A beküldött feladatok javítását is megkönnyíti, ugyan úgy, mint online órák során a feladatok magyarázatát (matematika, fizika vagy kémia képletek, vonalak, görbék rajzolása, vagy egy ad-hoc magyarázat illusztrálása), bemutatását.
Az egyik ilyen eszköz, amit mi is kipróbáltunk és használunk is, a Wacom Intuos S digitalizáló tábla. Ez az eszköz volt az, ami ár/érték arányban szerintünk a legjobban megfelelt a célnak (magyarországi árak és elérhetőségek itt), de természetesen számtalan más gyártó és modell elérhető.
A készülék telepítése viszonylag egyszerű, és rövid gyakorlás után könnyedén használható.
Az órai jegyzetfüzet egy lapjára feltöltött feladatot nem csak feladatként (a Teams feladat kiosztás funkcióját használva) hanem lapként is kioszthatjuk egy adott személynek, egy tetszőlegesen összeállított csoportnak vagy pedig az egész osztálynak. Ezt a lehetőséget akkor érdemes használni, ha a kiadott feladatot nem akarjuk értékelni, hanem a cél inkább a gyakorlás vagy tehetséggondozás.